حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

ثبت اطلاعات مشتریان :

لطفا در هنگام سفارش محصول آدرس کامل پستی ، کد پستی و مشخصات خود را به دقت و کامل وارد کنید و حتما ایمیل و  شماره تماسی که قرار می دهید معتبر باشد تا در صورت نیاز بتوان با شما تماس گرفت . ضمنا در صورتی که اطلاعات مندرج در حساب کاربری شما صحیح نباشد ،‌ هرگونه تاخیر به وجود آمده در ارسال سفارش متوجه خریدار می باشد .

پیش خرید:

اجناسی که به صورت پیش خرید می باشند تا زمانی که قیمت کالا تغییر نکرده باشد با همان قیمت ارسال می شوند ولی در صورتی که قیمت کالا تغییر کند مابه تفاوت باید پرداخت شود.ضمنا در صورتی که اجناس پیش خرید شده کلا موجود یا امکان تهیه مجدد آن ها نباشد مبلغ به صورت کامل عودت می شود مگر اینکه بسته به درخواست سفارش دهنده با اجناس دیگر تعویض شود.

اعتبار پیش فاکتور :

اعتبار فاکتور ثبت شده برای پرداخت صرفا 24 ساعت بعد از ثبت سفارش است و پس از این مدت در صورت تغییر قیمت ها ، قیمت های به روز محاسبه خواهد شد .

تصاویر سایت :

به دلیل بالا بودن تعداد اقلام موجود در فروشگاه و تنوع در شرکت های سازنده ، تغییر سریال نامبر و … و عدم امکان به روز رسانی مکرر تصاویر ، تصاویر سایت اکثرا به صورت حدودی قرار داده شده اند و در مواردی که نیاز است جزئیات با موارد داخل سایت چک شود ، حتما تلفنی هماهنگ شود.این موارد اکثرا برای اجناسی مثل آی سی، خازن ، ترانزیستور ، مقاومت ، جعبه های پلاستیکی ، آداپتورها ،مبدل ها و غیره که دارای چندین شرکت سازنده و … هستند، می باشد .

لغو سفارشات نقدی و اینترنتی :

در صورتی که پرداخت سفارش انجام شده باشد و درخواست لغو سفارش داده شود ، ‌20 % از کل مبلغ کسر می شود و الباقی حداکثر تا 2 روز بعد عودت داده خواهد شد .

آسیب دیدن سفارش در حین حمل بسته :

سفارشات ارسالی توسط فروشگاه تا جای ممکن به صورت محکم و با ایمنی بالا بسته بندی می شوند اما با این حال و با توجه به ممنوعیت ارسال قطعات و لوازم شکستنی در تمامی روش های ارسال ،‌ بسته هایی که دچار آسیب دیدگی در زمان حمل شوند ، شامل بیمه های اولیه شرکت های حمل و نقل نمی شوند و پرداخت خسارت نیز متوجه فروشگاه نمی شود .

میزان امنیت و دقت روش های ارسال به شرح زیر است :

1 – پیک موتوری 2 – تیپاکس و چاپار و ایران پیام و سایر شرکت های خصوصی 3 – ترمینال اتوبوسرانی 4- باربری 5- پست پیشتاز 6- پست سفارشی

بر همین اساس در صورت تمایل می توانید روش های با دقت حمل بالاتر را انتخاب کنید و یا قبل از ارسال بسته با پرداخت مبلغ کمی بسته خود را بیمه تکمیلی (برای آسیب دیدگی زمان حمل) کنید . برای اطلاع از این مبلغ با فروشگاه تماس بگیرید (قبل از ارسال بسته حتما میبایست مبلغ بیمه پرداخت شده باشد تا بیمه نامه مربوطه صادر شود که در صورت ارسال شدن بسته و عدم پرداخت حق بیمه ، مسئولیتی از این بابت متوجه فروشگاه نخواهد بود) .

اعلام مغایرت :

در صورتی که اجناس ارسال شده با فاکتور مغایرت داشته باشد ، مشتری موظف است حداکثر تا 24 ساعت بعد از دریافت بسته ، فروشگاه را در جریان بگذارد ، در غیر این صورت بعد از این زمان مسولیتی بر عهده فروشگاه نمی باشد و به آن رسیدگی نخواهد شد .

اعلام خرابی :

تمامی اقلام برقی داخل فروشگاه نظیر مولتی متر ، بلوور ، پاور سوئیچ و … قبل از ارسال تست می شوند و به صورت سالم ارسال می شوند . با این وجود جهت اطمینان خاطر مشتریان گرامی یک مهلت 24 ساعته تست برای اینگونه محصولات در نظر گرفته شده است که از روز تحویل سفارش به مشتری محاسبه می شود . در صورتی که پس از گذشت این زمان به فروشگاه اطلاع داده نشود ، به منزله سالم تحویل گرفتن جنس یا اجناس فاکتور می باشد و پس از آن هیچگونه عودتی و یا تعویضی صورت نخواهد گرفت . الباقی محصولات الکترونیکی مانند آی سی ، سنسور ، ماژول و … شامل گارانتی و تعویض نمی باشند . ضمنا توجه داشته باشید که در صورتی که سفارش به فروشگاه یا آدرس دیگری ارسال می شود تا پس از آن بسته بندی و با باقی اجناس مشتری ارسال شود (بسته بندی و ارسال به عهده فروشگاه دیگری باشد) ، با فروشگاه یا شخص تحویل گیرنده هماهنگ نمایید تا در زمان تحویل گرفتن اجناس از پیک ، قطعات را تست نماید . در غیر این صورت مسئولیتی از بابت خرابی قطعات یا … متوجه فروشگاه نمی باشد .
برگشت خوردن سفارش :

در صورتی که بسته پس از ارسال به مبدا برگشت بخورد ،‌ علت برگشت بسته بررسی می شود و در حالتی که علت آن عدم حضور شخص در زمان تحویل و یا اشتباه بودن مشخصات گیرنده (آدرس ، تلفن ، کد پستی و نام) باشد ، خریدار موظف به پرداخت مجدد کل هزینه ارسال خواهد بود و در حالتی که مقصر فروشگاه باشد (ناخوانا بودن آدرس ، درج اشتباه مشخصات و یا مشکل در بسته بندی) با هزینه فروشگاه مجددا ارسال خواهد شد .

تخفیف :

قیمت های درج شده در سایت بر اساس تک فروشی می باشد(به جز مواردی که بسته ای ارائه می شود) . بر همین اساس درخواست تخفیف تنها برای حالتی که تعداد سفارش داده شده از هر جنس بالا باشد بررسی می شود و برای تعداد های پایین تخفیفی اعمال نمی شود .

مراحل بررسی و ارسال سفارشات :

پس از پرداخت سفارش و تایید شدن آن که حداکثر 24 ساعت کاری طول خواهد کشید ،‌ وضعیت سفارش به ” در حال آماده شدن ” تغییر می کند . در صورتی که سفارش به کسری بخورد به وضعیت ” در انتظار کامل شدن ” تغییر کرده و لیست موارد کسری داخل توضیحات سفارش ثبت می شود و در غیر این صورت پس از بسته بندی به ” آماده به ارسال ” تغییر حالت می دهد . آماده به ارسال سفارش به این معناست که در همان روز تحویل شرکت مربوطه برای حمل بسته خواهد شد (پست ، باربری و …) . 1 تا 2 روز کاری پس از ارسال بسته (آماده به ارسال شدن) نیز کد پیگیری بسته داخل توضیحات سفارش ثبت شده و وضعیت بسته به ” تحویل داده شده ” تغییر می کند .

مهلت تطبیق فاکتور :

تا 24 ساعت پس از دریافت سفارش، مشتری می بایستی تا اقلام ارسالی را با فاکتور خریداری شده تطبیق دهد و در صورت کم و زیاد بودن اقلام و یا اشتباه بودن احتمالی قطعات سریعا موارد را مکتوب از طریق فکس یا ایمیل یا تلفنی به فروشگاه اعلام نماید. در صورت تاخیر در اطلاع رسانی کامل، مسئولیتی بر عهده فروشگاه نخواهد بود.

ارتباط با ما
خوزستان ، دزفول ، خیابان انقلاب دوم پلاک 259
تماس از ساعت 16 تا 20 روزهای کاری 09981186023
info@ectec.org